قیمت دوربین خودرو
قیمت دوربین خودرو | عوامل موثر در تعیین قیمت دوربین‌های ثبت وقایع ماشین

عوامل موثر در تعیین قیمت دوربین خودرو

متاسفانه، همواره شاهد این موضوع بوده‌ایم که بسیاری از صاحبان خودرو از شکسته شدن شیشه‌ها، خش افتادن، به سرقت رفتن لاستیک‌ها و ضبط ماشین خود گلایه دارند. برای جلوگیری از این موضوع، دوربین‌های ثبت وقایع ماشین راه حلی ایده‌آل هستند که علاوه‌بر امنیت خودرو، امنیت اطراف خانه و پارکینگ را نیز تامین می‌کنند. اما، بسیاری از رانندگان نگران قیمت دوربین خودرو هستند و تصور می‌کنند که این وسیله جادویی باید بسیار گران باشد. تصوری که کاملا غلط است؛ چراکه سایت دوردیدتک با ارائه دوربین‌های با کیفیت و درعین حال مقرون‌به‌صرفه نیاز بسیاری از رانندگان را برطرف کرده است.

قیمت دوربین خودرو

معمولا، این سوال مطرح می‌شود که بهترین مارک دوربین‌های ثبت وقایع خودرو کدام است؟ مدل‌های زیادی در بازار وجود دارند که علی‌رغم قیمت بالا از کیفیت خوبی برخوردار نیستند. اما، سایت دوردیدتک دارای چند مدل دوربین منحصربفرد است که مدل وای‌فو توانسته از محبوبیت بیشتری برخوردار شود. دلیل آن هم کیفیت و قیمت مناسب این دوربین است. عوامل موثری در تعیین قیمت دوربین‌های خودرو وجود دارند که در ادامه به مهمترین آن‌ها اشاره می‌کنیم.

در هنگام خرید دوربین‌های خودرو باید چند فاکتور را مد نظر گرفت. البته، وجود هر یک از این فاکتورها قیمت دوربین‌ها را نیز دستخوش تغییر می‌کنند که باید به آن توجه داشت. اولین و مهمترین مسئله‌ای که در تعیین قیمت دوربین‌های ثبت وقایع اهمیت دارند، کیفیت وضوح تصویر آن‌هاست.

میزان کیفیت وضوح تصویر

کیفیت بالای تصاویر به مالکین خودرو کمک می‌کند تا در صورت بروز هر گونه تصادف و جنایت، فیلم‌ها را به عنوان مدرکی محکم به پلیس ارائه دهند. همچنین، وضوح بالای تصاویر به مالکین این امکان را می‌دهد تا پلاک‌های سایر وسایل نقلیه را با جزئیات دقیق ضبط کنند تا در بروز حادثه از آن به عنوان یک شاهد عینی کمک بگیرند. بنابراین، هر چه دوربین‌ها از لنزهای با کیفیت‌تری برخوردار باشند، قیمت آن‌ها نیز بیشتر می‌شود. در زمان نگارش این مطلب محدوده قیمت دوربین‌ها بین ۷۰۰ الی ۲ میلیون تومان برآورد می‌شود.

قیمت دوربین خودرو ؟

ضبط فیلم‌ها به صورت لوپ (loop)

یکی دیگر از عوامل موثر در تعیین قیمت دوربین خودرو ضبط فیلم به صورت حلقه‌ای یا لوپ می‌باشد؛ به این معنی که دوربین، فیلم‌ها را تنها تا زمان پر شدن کارت حافظه ضبط خواهد کرد؛ و سپس ویدئوها بر روی قدیمی‌ترین پرونده‌ها شروع به ضبط شدن خواهند شد. این امر موجب می‌شود تا در هنگام پر شدن حافظه داخلی دوربین، فرایند ضبط وقایع متوقف نشود. دوربین‌های وای‌فو اکثرا این قابلیت را دارند و می‌توانند بدون وقفه تمام وقایع را به ثبت برسانند.

حسگر G-SENSOR

این حسگرها قادرند تا حرکت خودروی شما را از ۳ جهت اندازه‌گیری کنند؛ به گونه‌ای که اگر مرتکب تصادف شوید تنها از سمتی فیلمبرداری می‌کند که تصادف رخ داده است. البته، این بدان معنا نیست که سایر نقاط خودرو را فیلمبرداری نکند، بلکه تمرکز اصلی خود را بر روی آن نقطه از حادثه می‌گذارند. به طور مثال، دوربین‌های وای‌فو ضربات قابل توجهی که به خودرو وارد شود را تشخیص و به طور خودکار پرونده ویدئویی را که در زمان حادثه ضبط می‌شود را در بایگانی (بایگانی حوادث خاص) خود ثبت می‌کند.

وجود این قابلیت می‌تواند در تعیین قیمت دوربین خودرو تاثیرگذار باشد. البته، هر کدام از حسگرها دارای قابلت‌های مخصوصی بوده و در صورت افزودن قابلیت‌های بیشتر قیمت آن نیز افزایش می‌یابد. به طور مثال، برخی از این حسگرها دارای تنضیمات دستی نیز هستند؛ به گونه‌ای که می‌توان میزان اصابت ضربه به خودرو را تعیین کرد تا تنها هنگام برخود اشیا به سطح ماشین فعال شوند.

مکان‌یاب GPS

مکان‌یاب یکی از مهمترین قابلیت‌هایی است که یک دوربین کارآمد باید به آن مجهز باشد. معمولا، برخی از شرکت‌ها مکان‌یاب‌ها را خارج از دوربین قرار می‌دهند تا سارقین از وجود آن مطلع نشوند؛ چراکه در صورت وجود آن در داخل دوربین به راحتی توسط سارقین از کار می‌افتند.

قابلیت حفاظت از پارکینگ

یکی دیگر از فاکتورهایی که قیمت دوربین خودرو را می‌تواند دستخوش تغییر کند قابلیت حفاظت از پارکینگ می‌باشد. البته، دوربین‌های ثبت وقایع خودرو به خودی خود علاوه‌بر ثبت اتفاقات داخل ماشین، تمام حوادثی که خارج از محدوده رخ دهد را نیز ضبط می‌کنند. اما، قابلیت حفاظت از پارکینگ (Parking Protection) یک معنای خاص دارد. آن هم اینکه به دود حساس هستند و زمانی که موتور ماشین دچار حریق شود و یا اینکه در اطراف خودرو آتش‌سوزی رخ دهد بلافاصله مالکین خودرو را باخبر می‌کنند. این ویژگی می‌تواند قیمت دوربین خودرو را کمی گران کند که البته ارزش هزینه کردن را دارد.

قابلیت دید در شب

معمولا، درصد بالایی از جنایات و دزدی‌ها در شب رخ می‌دهند. از این رو، دوربین‌های ثبت وقایع خودرو باید تصاویر را با وضوح بالا و شرایط ویژه ضبط کنند. تنها، دوربین‌هایی این قابلیت را دارند که به نور مادون قرمز مجهز باشند. البته، دوربین‌های جدید و با کیفیت از فیلترهای IF برای بالابردن وضوح تصویر استفاده می‌کنند که همین امر قیمت آن‌ها را دو برابر می‌کند. بنابراین، اگر قصد دارید تمامی اتفاقاتی که در شب رخ می‌دهند به خوبی و با کیفیت بالا ضبط شوند، از دوربین‌هایی استفاده کنید که این قابلیت‌ها را داشته باشند.

وجود نرم‌افزارهای پیشرفته

از دیگر مواردی که در تعیین قیمت دوربین خودرو تاثیرگذار است، قابلیت نصب نرم‌افزار در دوربین‌ها می‌باشد. این نرم‌افزارها به مالکین خودرو این امکان را می‌دهند تا فایل‌ها را به طور کامل به همراه جزئیات درون لپ‌تاپ یا تلفن همراه خود مشاهده کنید. این نرم‌افزارها می‌توانند نقشه منطقه مورد نظر را به کمک قابلیت مکان‌یاب بر روی تلفن همراه نشان دهند. از قابلیت‌های دیگر این نرم‌افزارها می‌توان به ثبت سرعت ماشین، کوچک و بزرگ کردن تصاویر و غیره اشاره کرد.

بنابراین، هنگام خرید دوربین به این نکات توجه داشته باشید. دوربین‌های مدل وای‌فو تمام این قابلیت‌ها را داشته و تنها برندی است که در ایران با کیفیتی عالی به همراه ضمانت‌نامه به فروش می‌رسد. این دوربین‌ها اکنون در سایت دوردیدتک قابل سفارش بوده و شما می‌توانید آن را با نازل‌ترین قیمت تهیه کنید.

سخن پایانی

در این مطلب از وب‌سایت دوردیدتک شما را با فاکتورهایی که در تعیین قیمت دوربین خودرو تاثیرگذارند، آشنا کردیم. وجود دوربین‌های ثبت وقایع خودرو به شما این اطمینان را می‌دهد که حداقل هنگام به سرقت رفتن خودرو مدرکی برای ارائه به پلیس در اختیار دارید. حتی وجود دوربین‌های ثبت وقایع خودرو برای جلوگیری از برخی دزدی‌ها نظیر سرقت ضبط ماشین کافی است. توصیه می‌شود هنگام خرید این دوربین‌ها به اصالت کالا کاملا توجه داشته باشید تا جنس‌های تقلبی به شما فروخته نشود.