آشنایی با لوازم جانبی دوربین خودرو
لوازم جانبی دوربین خودرو

آشنایی با لوازم جانبی دوربین خودرو

این روزها اغلب رانندگان برای خودروهای خود، ارزش خاصی قائل هستند، از این رو امنیت ماشین برای آن‌ها بسیار مهم است. برخی با استفاده از قفل‌های مختلف و برخی دیگر نیز با کمک دوربین خودرو قصد دارند که از خودروی خود محافظت کنند. استفاده از دوربین داخل خودرو فواید بسیار زیادی را برای رانندگان خواهد داشت. البته در زمان خرید دوربین محافظت از اتومبیل به این نکته دقت داشته باشید که لوازم جانبی دوربین شما کامل بوده و از کیفیت مناسبی برخوردار باشد. در غیر این صورت ممکن است شما با مشکلاتی مواجه شوید. در این مطلب وبلاگ دوردیدتک تصمیم داریم در رابطه با لوازم جانبی دوربین خودرو صحبت کنیم، پس همراه ما باشید.

لوازم جانبی دوربین خودرو

همانطور که در ابتدای این مطلب عنوان شد، لوازم دوربین خودرو در واقع تضمین‌کننده کیفیت آن هستند. دوربین داخل خودرو به طور معمول از کیفیت خوبی برخوردار است و می‌تواند نیازهای مشتری را برآورده کند. اما در نظر داشته باشید که اگر لوازم جانبی این دوربین‌ها کیفیت لازم را نداشته باشند، ارزش خرید ندارند. برای مثال برخی از شرکت‌ها که دوربین رم‌خور را ارائه می‌کنند در پک لوازم خود، یک کارت حافظه هم دارند و آن را در اختیار مشتری قرار می‌دهند. در زمان خرید دوربین داخل خودرو دقت داشته باشید که دوربین شما از لوازم زیر برخوردار باشد.

  • کابل USB
  • کارت حافظه SD در برخی از دوربین‌ها
  • دوربین دنده عقب
  • نمایشگر باکیفیت
  • شارژر
  • کیف دوربین
  • پایه دوربین
  • ردیاب یا همان GPS

مزایای دوربین خودرو

یکی از دلایلی که باعث محبوبیت بسیار زیاد دوربین‌های خودرو شده است، مزایایی می‌باشد که این دوربین‌ها در اختیار دارند. این مزایا باعث می‌شود که شما از اتفاقات ناگواری پرداخت خسارات تصادف، سرقت خودرو، آسیب‌دیدگی ماشین و سایر موارد از این دست به طور کامل در امان بمانید. در ادامه به معرفی چند نمونه از مزایای دوربین خودرو می‌پردازیم.

ثبت رفتار خشن و مزاحمت دیگران

فرض کنید شما در یک مسیر مشغول رانندگی باشید و در این مسیر به طبع با رانندگان و افراد متعددی برخورد خواهید داشت. ممکن است در این مسیر برخی از رانندگان به قصد آزار و اذیت، برای شما زاحمت ایجاد کنند. گاهی هم امکان دارد که رانندگان پس از تصادف با خودروی شخصی شما، رفتار بدی از خود نشان داده و به شما توهین کرده باشد. با توجه به اینکه اثبات این موضوع کار بسیار دشواری است، دوربین داخل خودرو می‌تواند راه‌حلی برای حل این مشکل باشد. البته این مورد مشروط به آن است که لوازم جانبی دوربین خودرو از کیفیت خوبی برخوردار باشند. فیلم‌هایی ضبط‌شده توسط دوربین خودروی خود را می‌توانید به عنوان یک مدرک بسیار عالی به مراجع غذایی محل خود ارائه نمایید.

ردیابی و مسیریابی

جالب است بدانید که برخی از دوربین‌های محافظت از خودرو دارای ردیاب یا همان GPS هستند. شما می‌توانید با بهره از کاربردهای این ردیاب، فرآیند مسیریابی را به ساده‌ترین روش ممکن به انجام برسانید. با انجام این کار دیگر لازم نیست که برای پرسیدن آدرس دست به دامان دیگران شوید. در ضمن ممکن است بدون استفاده از ردیاب، بسیاری از مسیر خود را اشتباه بروید. اما با استفاده از GPS مطمئنا با چنین مشکلاتی مواجه نخواهید شد. با استفاده از این لوازم جانبی دوربین خودرو می‌توانید مسافرت‌های خود را هم بدون دردسر به پایان برسانید.

تجهیزات و لوازم جانبی دوربین خودرو

جلوگیری از سرقت با استفاده از دوربین خودرو

از دیگر مزایایی که با استفاده از دوربین خودرو در اختیار شما عزیزان خواهد گرفت، می‌توان به ضبط تصاویر در زمان به سرقت رفتن خودرو اشاره کرد. بسیاری از افراد سارق در زمان تاریکی و مواقعی که فرصت پیدا می‌کنند، برای سرقت ضبط خودرو، وسایل داخل ماشین و یا خود اتومبیل اقدام می‌کنند. با توجه به اینکه اکثر این سرقت‌ها در زمان شب رخ می‌دهد، دزدها به این فکر نمی‌افتند که تصاویرشان با بهترین کیفیت ممکن ضبط خواهد شد. این دوربین باعث می‌شود که شما در سریع‌ترین زمان ممکن بتوانید سارق ماشین خود را پیدا کنید.

برای اینکه بتوانید از این نوع سرقت‌ها در امان باشید و یا از آن‌ها مطلع شوید، باید دوربین خود را در حالت ضبط خودکار قرار دهید. سپس بایستی تصاویر دوربین خود را در گوشی، تبلت، لپ تاپ و سایر موارد از این دست مشاهده کنید. مطمئنا وجود قابلیت دید در شب در این دوربین‌ها، سبب می‌شود که شما به راحتی دزد مورد نظر خود را شناسایی کنید.

ایجاد مدرک

یکی از مهم‌ترین مزایای که دوربین داخل خودرو برای شما دارد و باعث شده که عده بسیار زیادی برای خرید این دوربین‌ها اقدام کنند، ایجاد سند و مدرک معتبر برای ارائه به مراجع قضایی است. دوربین داخل خودرو که کلیه وقایع را به شکل بلادرنگ ضبط می‌نماید، توانایی ثبت تصاویر تصادف با نهایت کیفیت و وضوح را دارد. شما می‌توانید با فیلم‌های باکیفیت ضبط‌شده دوربین خود، تمامی ادعاهای دروغ فرد خاطی را ثابت کنید. همچنین می‌توانید با ارائه این فیلم‌ها برای دریافت خسارت خودروی خود نیز اقدام کنید. شک نداشته باشید فیلم‌هایی که به وسیله این دوربین‌ها ضبط می‌شوند، می‌توانند بهترین مدرک برای اثبات بی‌گناهی و عدم پرداخت خسارت بی‌مورد شما لقب بگیرند.

اهمیت برند دوربین خودرو

یکی از موارد بسیار مهم در زمان خرید دوربین داخل خودرو، توجه به برند دوربین مربوطه است. استفاده از یک دوربین خودرو با برند خوب، مطمئنا نتایج بسیار بهتری را برای شما به همراه خواهد داشت. اولین مزیتی که این دوربین‌ها در اختیار شما قرار خواهند داد، گارانتی یا ضمانت‌نامه است، ویژگی که دوربین‌های معمولی در اختیار شما قرار نمی‌دهد. بعلاوه شما با استفاده از یک دوربین خودرو با برند معتبر، می‌توانید از باکیفیت‌ترین لوازم جانبی دوربین خودرو نیز برخوردار شوید.

تجهیزات دوربین خودرو

سخن پایانی

در این مطلب وبلاگ دوردیدتک تصمیم داشتیم شما عزیزان را با لوازم جانبی دوربین خودرو آشنا کنیم. بعلاوه در این مقاله به بررسی کاربردهای دوربین داخل خودرو پرداخته شد. اگر قصد دارید در خرید دوربین داخل ماشین موفق باشید و نتایج بهتری کسب کنید، باید به تجهیزات آن نیز دقت لازم را داشته باشید. ضمنا برای خرید یک دوربین خودرو با بهترین تجهیزات و لوازم جانبی می‌توانید به بخش فروشگاهی سایت دوردیدتک مراجعه کرده و بنا به سلیقه خود یکی از دوربین‌های موجود را تهیه کنید.