بهترین محل قرارگیری دوربین مداربسته | بهترین مکان نصب دوربین مداربسته
بهترین محل قرارگیری دوربین های مداربسته

بهترین محل قرارگیری دوربین های مداربسته

اگر دارای دوربین مداربسته هستید یا اینکه به دنبال یک نمونه باکیفیت می‌گردید، مسلما می‌دانید که این دوربین‌ها به خوبی به برقرارای امنیت منزل و اموال شما کمک می‌کنند. آیا تاکنون به محل قرارگیری دوربین مداربسته فکر کرده‌اید؟ فرقی نمی‌کند که چه دوربینی تهیه می‌کنید، مهم این است که آن‌ را در کجا نصب می‌کنید. بنابراین، دانستن اینکه دوربین‌های مداربسته را در کجای خانه یا محل کار خود نصب کنیم بسیار مهم است. تنها زمانی می‌توان هویت سارقان را شناسایی کرد که دوربین شما در مکانی مناسب نصب شده باشد.

بهترین محل قرارگیری دوربین مداربسته | بهترین مکان نصب دوربین مداربسته

در این مطلب قصد داریم تا در خصوص محل قرارگیری دوربین‌های مداربسته صحبت کنیم تا شما بتوانید دوربین‌های خود را در بهترین مکان مناسب نصب کنید. این کار باعث می‌شود تا از حداکثر کارایی این دوربین‌ها بهره‌مند شوید. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

انتخاب بهترین مکان نصب دوربین مداربسته

قبل از هر چیز یک نگاه کلی به اطراف خود انداخته تا تمام شرایط را در نظر بگیرید. بهتر است دوربین‌ها را به گونه‌ای نصب کنید که هرگز دید نداشته باشند و سارقان نتوانند به راحتی آن را از کار بیاندازند. اولین کاری که سارقان هنگام ورود به منزل انجام می‌دهند، جستجوی دوربین مداربسته است تا هرچه سریع‌تر آن را از کار بیاندازند.

کلیدی‌ترین مکان‌ها برای نصب دوربین مداربسته بالای درب پشتی، گاراژ، ورودی پارکینگ و یا طبقه دوم است تا دست سارقان به آن نرسد. اما، اگر می‌خواهید دوربین را در خانه خود پشت یک پنجره شیشه‌ای قرار دهید، بهتر است اینکار را نکنید؛ چراکه تابش نور خورشید و انعکاس نور در شیشه باعث می‌شود تا دوربین نتواند تصاویر را با کیفیت مناسب ضبط کند. اگر نمی‌دانید که چگونه دوربین خود را از دید سارقان مخفی کنید با ما همراه باشید تا در ادامه چند نکته کلیدی جهت نصب دوربین‌های مداربسته ارائه دهیم.

نصب دوربین مداربسته کنار درب ورودی منزل

یکی از بهترین مکان‌ها برای قرار دادن دوربین مداربسته کنار درب ورودی منزل است. حدود ۳۴ درصد از دزدها از درب ورودی به منزل می‌آیند؛ بنابراین، وجود یک دوربین مداربسته در این محل بسیار مهم است. توجه داشته باشید که محل قرارگیری دوربین مداربسته نباید به گونه‌ای باشد که دست سارقان به آن برسد. از این رو، آن را در بالاترین ارتفاع ممکن نصب کنید و در صورت ارتفاع کم سقف، اطراف دوربین را با یک حفاظ محکم بپوشانید تا سارقان نتوانند آسیبی به آن وارد کنند.

بهترین مکان نصب دوربین مداربسته

نصب دوربین مداربسته کنار درب پشتی منزل

اگر خانه شما دارای دو درب ورودی است، توصیه می‌شود در هر دو طرف یک دوربین مداربسته نصب کنید. طبق آمار پلیس ۱۱۰ که هر ساله منتشر می‌کند، ۲۲ درصد از سارقان در صورت وجود درب پشتی از آن وارد منزل می‌شوند. البته، در برخی از خانه‌های ویلایی و قدیمی چندین درب وجود دارد که بهتر است کنار هر کدام یک دوربین مدار بسته نصب کنید. اینکار باعث می‌شود تا امنیت منزل شما به طور قابل ملاحظه‌ای بالا برود. فراموش نکنید که دوربین را در بالاترین ارتفاع ممکن قرار دهید تا دست سارقان به آن نرسد.

نصب دوربین مداربسته نزدیک پنجره‌ها

طبق آمار ۲۳ درصد از دزدها برای ورود به منزل، پنجره‌ها را انتخاب می‌کنند. البته، این موضوع به خانه‌های ۱ الی ۲ طبقه مربوط می‌شود و خانه‌هایی که در طبقه سوم به بعد قرار دارند، نیازی به نصب دوربین در کنار پنجره‌های خود ندارند. بهتر است قبل از انتخاب مناسب‌ترین محل قرارگیری دوربین مداربسته به موضوع کیفیت دوربین‌ها توجه کنید.

حتی اگر بهترین مکان را برای نصب دوربین خود انتخاب کنید، در صورتی که کیفیت دوربین‌ها پایین باشند، نمی‌توانید هویت سارقان را به خوبی شناسایی کنید. پنجره‌ها اصلی‌ترین محل برای انتقال نور خورشید به داخل منزل هستند؛ از این رو، انعکاس نور در کنار پنجره‌ها بسیار زیاد است و اگر دوربین‌های مداربسته فاقد سنسور نور باشند، قادر به دفع انعکاس نور نخواهند بود.

سایر مکان‌ها برای قرار دادن دوربین مداربسته

با نصب دوربین مداربسته کنار درب‌های ورودی و پشتی و همچنین نزدیکی پنجره‌ها، از ورود ۸۰ درصد از دزدها جلولگیری کرده‌اید. برای اینکه امنیت منزل خود را بالاتر ببرید، مکان‌های دیگری نیز وجود دارند که می‌توانید دوربین‌های مداربسته را در آنجا قرار دهید. مکان‌هایی نظیر گاراژ، پارکینگ، زیرزمین و خارج از خانه در خیابان که همگی جزو بهترین انتخاب برای محل قرارگیری دوربین مداربسته هستند.

ممکن است از خود بپرسید که به چند دوربین مداربسته برای پوشش دادن این مناطق نیاز دارید. البته، پاسخ به این سوال کمی سخت است چراکه این مسئله بستگی به میزان بودجه شما دارد. اگر فکر می‌کنید که با نصب دوربین‌های بیشتر می‌توانید امنیت منزل خود را بالا ببرید، بهتر است اینکار را هرچه سریع‌تر انجام دهید.

نکاتی که باید هنگام نصب دوربین مداربسته در نظر گرفت

قبل از شروع نصب بهتر است امنیت محل قرارگیری دوربین مداربسته را فراهم کنید. یکی از بزرگترین اشتباهاتی که صاحبخانه‌ها مرتکب می‌شوند این است که دوربین‌ها را به امان خدا می‌سپارند؛ به این معنی که دوربین‌ها را با هیچ محافظی نمی‌پوشانند و همین امر موجب می‌شود تا سارقان به راحتی آن را از کار بیاندازند.

بهترین محل قرارگیری دوربین مداربستهدومین اشتباه این است که مردم تصور می‌کنند، دوربین‌ها چندکاره هستند؛ به گونه‌ای که فراموش می‌کنند هدف آن‌ها از نصب این دوربین‌ها چه بوده است؟ دوربین‌های مداربسته قادر به شناسایی چهره، پلاک ماشین و سایر اتفاقات به صورت یکجا نیستند. از این رو، اگر قصد شناسایی پلاک ماشین‌ها را دارید، باید دوربین‌ها را طوری تنظیم کنید که فقط پلاک‌ها را شناسایی کنند؛ و یا اگر به دنبال شناسایی چهره افراد هستید آن را به گونه‌ای تنظیم کنید که به خوبی چهره سارقان را ضبط کنند.

سخن پایانی

در این مطلب از وب‌سایت دوردیدتک در خصوص محل قرارگیری دوربین مداربسته نکاتی را به شما آموزش دادیم. دوربین‌های مداربسته برای اینکه بتوانند بهترین کارایی را داشته باشند، باید در بهترین محل نصب شوند. برخی از صاحبخانه‌ها با تصور اینکه دوربین‌ها قرار است به تنهایی معجزه کنند، آن‌ها را به امان خدا گذاشته و هیچ محافظی جلوی دوربین‌ها نصب نمی‌کنند. سارقان اولین کاری که می‌کنند از کار انداختن دوربین‌های مداربسته است. بنابراین، اگر به دنبال نصب دوربین‌های مداربسته هستید، بهتر است بهترین محل را برای قرار دادن آن انتخاب کنید تا از گزند سارقان در امان باشند.