روش های مخفی کردن دوربین مداربسته | مخفی کردن دوربین مداربسته و نکات مهم درباره آن
مخفی کردن دوربین‌ مداربسته در داخل و خارج از منزل

آموزش روش های پنهان کردن دوربین مداربسته در فضای خارجی و باز

چگونه دور از چشم دیگران اقدام به نصب دوربین‌های مداربسته کنیم؟ برای مخفی کردن دوربین‌ مداربسته در داخل و خارج از منزل چند روش وجود دارد. در این مطلب وبلاگ دوردیدتک به بررسی روش‌های مخفی کردن دوربین خواهیم پرداخت.

از یک دوربین مداربسته کوچک استفاده کنید

در واقع بهترین راه برای مخفی کردن دوربین‌ مداربسته در داخل و خارج، استفاده مستقیم از یک دوربین کوچک است. مسلماً مخفی نمودن یک دوربین مداربسته کوچک و بی‌سیم بسیار ساده است. ایده‌آل‌ترین روش برای مخفی کردن، استفاده از دوربین مداربسته باتری‌خور کوچک است. این نوع دوربین‌ها به راحتی  قابل حمل هستند و لذا می‌توانید آن را آزادانه در هر مکان داخلی و خارجی مخفی کنید؛ به گونه‌ای که درب جلویی، جاده، گاراژ، ایوان یا باغ را به خوبی رصد کنید.

به عنوان مثال یکی از کاربران دوربین‌های مداربسته باتری‌خور ریولینک به ما نشان می‌دهد که چگونه دوربین را برای نظارت درب جلویی با یک لوله پی وی سی مخفی کرده است. این دوربین بی سیم پنهان همراه با شنود و دید در شب دقیقاً با جسم استتار شده است.

مخفی کردن دوربین مداربسته در فصای باز و خارجی

استتار دوربین مداربسته

بهتر است دوربین را به گونه‌ای قرار دهید که تصاویر را به خوبی ببینید. به نظر ما، مخفی کردن دوربین مداربسته ارزش از دست دادن وضوح دید خودرو / درب جلویی منزل و سایر اشیا و اموال ارزشمند شما را ندارد.

ممکن است دوربین‌های مداربسته‌ای‌ را پیدا کنید که درون لامپ‌های خارجی، ساعتهای زنگ دار یا آداپتورهای شارژ طراحی شده اند و دیگر نیازی به پنهان کردن آن‌ها نیست. اما توجه داشته باشید که تصاویر و ویژگی‌های این دوربین‌های مدار بسته ممکن است شما را ناامید کنند و کیفیت نامناسبی داشته باشند.

روش های مخفی کردن دوربین مداربسته در منزل | پنهان کردن دوربین مداربسته در منزل و محل کار | استتار دوربین مداربسته در فضای باز

بنابراین اگر به دنبال دوربین‌های مداربسته با قابلیت وضوح دید در شب ( ۱۰۸۰p و بالاتر)، اتصال وای فای، شنود، برنامه و غیره هستید، دوربین مداربسته باتری‌خور بهترین انتخاب است.

پنهان کردن دوربین مداربسته

دوربین‌های مداربسته را در زیر لبه‌ها / سقف / زیر نمای ساختمان مخفی کنید

اغلب دوربین‌های کوچک اگر در زیر لبه‌ها نصب شوند، تقریبا نامرئی می‌شوند. از آنجا که دوربین کوچک بوده و بدنه آن سفید است، قابل مشاهده نیست مگر اینکه واقعاً به دنبال آن بگردید. در واقع، دوربین مخفی یک خانه مانند رئولینک آرگوس ۲،از خیابان بسیار کوچک دیده می شود. هیچ کس آن را به طور واضح نمی‌بیند. هرچه اندازه دوربین‌ها کوچکتر باشد، کار برای مخفی کردن دوربین مداربسته راحت تر می‌شود.

در اینجا کاربر رئولیک آرگوس ۲ آن را دقیقاً در زیر لبه‌ها قرار داده و از فاصله دور به سختی کسی متوجه آن می‌شود. شما می‌توانید دوربین را با پوشش سیاه بپوشانید تا آن را نامحسوس‌تر کنید.

روش های مخفی کردن دوربین مداربسته در منزل | پنهان کردن دوربین مداربسته در منزل و محل کار | استتار دوربین مداربسته در فضای باز

مخفی کردن دوربین مداربسته در محل کار

نکته : در صورت امکان، دوربین مداربسته را در روزی از هفته که دیگران سرکار هستند نصب کنید. به این ترتیب در مقایسه با آخرهفته، آنها در هنگام مخفی کردن دوربین مداربسته قادر به دیدن شما نیستند. اگر بتوانید بدون جلب توجه زیاد آنها را در جای خود قرار دهید، واقعاً هیچ کس متوجه آن نخواهد شد.

پنهان سازی دوربین مداربسته بی سیم در خارج از ساختمان

دوربین‌های بیرونی را در لانه پرندگان استتار کنید

لانه سنتی پرندگان محل مناسبی برای مخفی کردن دوربین‌های مداربسته است. دوربین‌ها با داشتن تنها یک سوراخ کوچک در قسمت جلویی، این قابلیت را دارند تا فیلم‌های بیرون را ضبط کرده و همزمان امنیت را  برقرار کند. در اینجا یک لانه پرنده رئولینک آرگوس ۲ سفارشی توسط یک کاربر خلاق به اشتراک گذاشته شده است:

دوربین مداربسته در لانه پرندگان | روش های مخفی کردن دوربین مداربسته در منزل | پنهان کردن دوربین مداربسته در منزل و محل کار | استتار دوربین مداربسته در فضای باز

دوربین‌های مداربسته را در نزدیکی درختان / بوته‌ها پنهان کنید

شاخه‌ها و برگ‌ها می‌توانند پوشش مناسبی برای مخفی کردن دوربین‌ مداربسته در فضای بیرونی باشند. برای اینکه دوربین در نمای مسطح پنهان‌تر باشد، می‌توانید حتی دوربین را رنگ آمیزی کرده تا آن را در محیط اطراف استتار نمائید. ( اما لطفا توجه داشته باشید که با این کار ضمانت دوربین را از دست می‌دهید).

دوربین مداربسته در زیر چراغ و روشنایی | نحوه ی مخفی کردن دوربین مداربسته در فضای باز | روش های مخفی کردن دوربین مداربسته در منزل | پنهان کردن دوربین مداربسته در منزل و محل کار | استتار دوربین مداربسته در فضای باز

دوربین‌های مداربسته را پشت پنجره شیشهای قرار دهید

این پنجره هنوز برای پنهان کردن دوربین مداربسته خانگی تاحدودی مخفی است. حتی اگر دوربین توسط سارقین تشخیص داده شود، غیرفعال کردن آن دشوار یا حداقل کار وقت گیری است. وقتی سارقین نهایتاً به دوربین دست پیدا کنند، فیلم‌ها و تصاویر از قبل برای دستگاه‌های شما ارسال شده‌اند.

دوربین مداربسته مخفی در منزل

نکته : توجه داشته باشید که استفاده از دوربین مداربسته مخفی در منزل برای ضبط از پشت پنجره، می‌تواند روی دید در شب و تشخیص حرکت تأثیر بگذارد. ما نحوه صحیح مخفی کردن دوربین‌ مداربسته را بطور مفصل شرح می‌دهیم.

دوربین‌های مداربسته را در اشیاء عادی استتار کنید

علاقه‌ای به انجام کارها ندارید و می‌خواهید یک دوربین مداربسته خانگی را با چیزهایی که از قبل در اختیار دارید پنهان کنید؟ این موارد متداول را در خانه خود امتحان کنید تا بتوانید به راحتی یک دوربین مداربسته را در داخل و خارج پنهان نمائید:

  • قفسه‌های کتاب
  • گیاهان رو میزی
  • جعبه‌های بافت
  • خرس عروسکی پر شده
  • سنگهای تقلبی
  • گیاه گلدانی آویز

نکته: توصیه می‌شود که در محل بیش از یک دوربین داشته باشید و یک دوربین مداربسته مخفی نیز در کنار آن نصب کنید.

مخفی سازی دوربین مداربسته با پوشش گیاهی

دوربین‌های مداربسته را با پوشش‌های استتاری

پوشش‌های استتاری بهترین ابزار کمکی برای مخفی کردن دوربین‌ مداربسته است. کافی است آنها را با پوشش مناسب بپوشانید تا در محیط اطراف استتار شوند. به عنوان مثال، هنگامی‌که به یک دوربین مداربسته بی‌سیم مخفی برای درب جلویی نیاز دارید، کافی است دوربین را با پوشش سفید بپوشانید و آن را در زیر لبه‌ها یا سقف‌ها قرار دهید. شما مختارید که پوشش آن را نیز به یک مورد مشکی یا استتاری تغییر دهید تا در محیط استتار شود. تنها یک چشم تیز‌بین قادر به تشخیص آن است.