مشخصات دوربین خودرو
مشخصات دوربین خودرو | آشنایی با مزایای متعدد دوربین خودرو

مشخصات دوربین خودرو

این روزها دوربین خودرو به یکی از بهترین راهکارهای محافظت از خودرو تبدیل شده است. نصب دوربین در اتومبیل مزایای بسیار زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت. دوربین خودرو به طور معمول دارای سه لنز است که شما می‌توانید این سه لنز را در نقاط دلخواه ماشین خود نصب کنید. شما می‌توانید با استفاده از این سه لنز باکیفیت، وقایعی که ممکن است برای خودروی شما اتفاق بیافتد را ضبط کرده و در اختیار داشته باشید. در این مطلب وبلاگ دوردیدتک تصمیم داریم راجع به مشخصات دوربین خودرو توضیحاتی را ارائه دهیم.

مشخصات دوربین خودرو

بررسی مشخصات و ویژگی های دوربین خودرو

با توجه به اینکه این روزها میزان تصادفات خودرو در ایران بسیار بالا رفته است، وجود یک دوربین تصادف خودرو بسیار ضروری است. دوربین خودرو به عنوان یکی از وسایل جانبی خودرو، به نحوی کار نگهبانی از اتومبیل شما را انجام خواهد داد. برای مثال زمانی که شما در ماشین حضور ندارید، ممکن است فردی به طور غیرمعمدی با خودروی شما تصادف کرده و محل را ترک کند؛ در این صورت می‌توانید فیلم ضبط شده دوربین خودرو ببینید و از آن به عنوان یک سند خوب در کلانتری استفاده کنید.

مشخصات دوربین خودرو بسیار زیاد است و مطمئنا توجه شما را جلب می‌کند. شما می‌توانید برای اثبات بی گناهی خود در یک تصادف خیابانی، پیدا کردن افراد مزاحمی که قصد آزار به خودرو و خود شما را داشته‌اند، برای پارک کردن خودرو و سایر موارد از این دست از دوربین داخل خودرو استفاده کنید. در ادامه مطلب چند نمونه از این مشخصات را به شما معرفی می‌کنیم.

مشخصات دوربین خودرو | کاربردهای دوربین خودرو

سنسور لرزش

یکی از بهترین مشخصات دوربین خودرو سنسور لرزش است. زمانی که شما با خودروی شخصی خود در یک جاده مشغول رانندگی هستید، ممکن است با توجه به چاله‌های موجود در خیابان، ماشین شما دچار لرزش شود. قابلیت دوربین داخل خودرو این است که با وجود تمامی این لرزش‌ها، تمامی لحظات را با بهترین کیفیت و بدون هیچ لرزشی ضبط می‌کند. سنسور لرزش این دوربین‌ها کمک می‌کند که تصاویر با بالاترین وضوح ممکن در اختیار شما قرار بگیرند.

سنسور ضبط خودکار

سنسور ضبط خودکار همانطور که از نامش پیداست، کار فیلمبرداری خودکار را به انجام می‌رساند. این سنسور زمانی که احساس کند خودروی شما به حالت غیرطبیعی تکان خورده است، شروع به ضبط فیلم می‌کند. این سنسور زمانی به کمک شما می‌آید که حواستان به ضبط فیلم نبوده است. سنسور خودکار دوربین تصادف خودرو بسیار حساس و قوی است؛ البته به شرط اینکه این مزیت در لیست مشخصات دوربین خودرو شما باشد.

دید در شب

مطمئنا پیش از خرید دوربین داخل خودرو به مشخصات و خصوصیات آن فکر می‌کنید. یکی از مواردی که ممکن است مدنظر شما باشد، دید در شب دوربین خودرو است. این مزیت کمک می‌کند که دوربین با استفاده از مادون قرمز، تصاویر شب را با کیفیت مناسب ضبط کند و در اختیار شما قرار دهد. در اغلب دوربین‌های داخل خودرو، به دلیل استفاده از LED  مادون قرمز، تصویربرداری در هوای تاریک با یک کیفیت قابل قبول به انجام می‌رسد. در واقع مادون قرمز باعث می‌شود که یک نور خوب در هوای تاریک فراهم شود.  این خصوصیت را به اصطلاح دید در شب می‌گویند. پیشنهاد می‌کنیم برای خرید یک دوربین با چنین مشخصاتی، به برند آن دقت کنید.

حافظه داخلی

حافظه دوربین خودرو تاثیر بسیار زیادی در انتخاب آن دارد. چون اگر دوربین داخل خودرو از حافظه مناسبی برای ضبط فیلم برخوردار نباشد، امکان دارد بدون اطلاع شما فیلمبرداری را قطع کرده و بسیاری از لحظات را ضبط نکند. با توجه به این موضوع در زمان خرید دوربین خودرو، اهمیت زیادی برای حافظه داخلی آن قائل شوید. بهتر است یک دوربین با حافظه داخلی ۶۴ تا ۲۵۶ گیگ تهیه کنید.

قابلیت نصب رم

از بهترین مشخصات دوربین خودرو می‌تواند به رم‌خور بودن آن‌ها اشاره کرد. اگر دوربین خودروی شما از حافظه خوبی برخوردار نباشد، می‌توانید یک کارت حافظه خوب را برای آن خریداری کنید. رم دوربین خودرو هم مانند رم‌های موبایل بوده و شما می‌توانید با استفاده از کابل رابط، فیلم‌های ضبط شده خود را با ساده‌ترین شکل ممکن به موبایل خود انتقال دهید. اگر هم که دوربین شما از حافظه خوبی برخوردار باشد، خرید کارت حافظه خالی از لطف نیست و به طور کلی خیال شما را راحت خواهد کرد.

باتری قدرتمند

یک دوربین خودرو پیش از همه چیز باید از یک باتری قدرتمند و مقاوم برخوردار باشد، چون در غیر این صورت شما را با مشکلاتی همراه خواهد کرد. باتری دوربین شما باید به شکلی کار کند که دوربین ساعت‌ها بدون هیچ مشکلی فعالیت ضبط خود را انجام دهد. اما طبعا این باتری‌ها نمی‌توانند دوربین را ۲۴ ساعت روشن نگه دارند. با توجه به این موضوع شما می‌توانید باتری دوربین خودروی خود را با استفاده از برق اتومبیل، شارژ کنید. جالب است بدانید که بیشتر دوربین‌های داخل خودروی موجود در بازار، به شارژر فندکی ماشین متصل می‌شوند.

تماشای آنلاین تصاویر

تقریبا کلیه دوربین‌های داخل خودرو تصاویر را به صورت آنلاین برای شما پخش می‌کنند. شما می‌توانید با تلفن همراه، تلویزیون، لپ تاپ و … تصاویر را در اختیار داشته باشید و این موضوع برای شما بسیار مفید خواهد بود. چون در این صورت می‌توانید در صورت مزاحمت فردی، در محل حاضر شوید و یا با پلیس تماس بگیرید. البته برای خرید یک دوربین داخل خودرو با چنین مشخصاتی، مطمئنا باید کمی بیشتر هزینه کنید و برند بهتری را خریداری نمایید.

مشخصات و ویژگی های دوربین خودرو

جمع‌بندی

در این مطلب وبلاگ دوردیدتک در خصوص مشخصات دوربین خودرو نکات مهم بیان شد. در این مطلب متوجه مشخصات و مزایای دوربین خودرو شدیم. این دوربین‌ها از کاربردهای بسیار زیادی برخوردار هستند و در مواقع ضروری به کمک شما خواهد آمد. با توجه به چنین مشخصاتی و همچنین لزوم خریداری دوربین خودرو، پیشنهاد می‌کنیم این دوربین‌ها را با یک برند خوب مانند وای فو تهیه کنید. بهتر است برای خرید دوربین خود به یک سایت فروشگاهی معتبر مراجعه کنید. برای مثال دوردیدتک با تنوع محصولات خود، کار را برای خرید دوربین راحت کرده است.