منبع تغذیه دوربین مداربسته | آداپتور دوربین مداربسته
منبع تغذیه دوربین مداربسته چیست و این دوربین ­ها چگونه تغذیه می شوند؟

بهترین منبع تغذیه دوربین مداربسته

آیا تا به حال فکر کرده ­اید که دوربین‌های امنیتی بی‌سیم با چه انرژی کار می­کنند و منبع تغذیه دوربین مداربسته چیست؟ آیا دوربین‌های امنیتی WiFi به برق احتیاج دارند؟ دوربین‌های امنیتی چگونه کار می‌کنند؟ هزاران سوال این چنینی ممکن است که ذهن شما را درگیر کرده باشد و جوابی برای آن نداشته باشید. انواع مختلفی از دوربین‌های امنیتی در بازار وجود دارد که با که با روش­ های مختلفی تغذیه می­شوند و هر کدام از انرژی خاصی استفاده می­کند. تمام دوربین‌های امنیتی به نوعی از انرژی نیاز دارند تا کار کنند. دوربین بی‌سیم به معنای بدون سیم بودن نیست و دوربین سیمی لزوماً دارای سیم­ کشی نیست! این پست را دنبال کنید و اطلاعات مفیدی در مورد آداپتور یا منبع تغذیه دوربین‌های امنیتی بدست آورید تا از سو تفاهم‌های رایج جلوگیری شود.

منبع تغذیه دوربین مداربسته وایرلس

آیا دوربین­ های مداربسته وایرلس، واقعا بدون سیم کار می­کنند؟ برای پاسخ به این سوال اول باید بدانید که به کدام نوع از دوربین­ های وایرلس اشاره می­کنید چرا که مدل­های مختلفی از آن­ها وجود دارد.

دوربین مداربسته وایرلس سیمی

وقتی در مورد دوربین مداربسته بی‌سیم صحبت می‌کنیم، به طور کلی به این معنی است که انتقال داده از دوربین به گیرنده (DVR / NVR یا مانیتور) بی‌سیم است. به این معنا که، شما هنوز هم نیاز به یک کابل برای تامین برق دارید و باید آن را به یک پریز برق وصل کنید. به این گونه دوربین‌های امنیتی بی‌سیم، دوربین برقی هم می‌گویند.

بنابراین، اگر می‌خواهید یک دوربین امنیتی بی‌سیم یا وای فای در خارج از خانه را تغذیه کنید، باید فاصله بین دوربین امنیتی بی‌سیم و منبع تغذیه آن را در نظر بگیرید.

منبع تغذیه دوربین مداربسته

دوربین مداربسته وایرلس باتری‌خور

حال باید در مورد منبع توان دوربین مداربسته وایرلسی صحبت کنیم که از باتری استفاده می‌کند. این دوربین‌ها برای انتقال داده و منبع تغذیه نیازی به کابل ندارند. همانطور که از نام آن­ها پیدا است، آن ها با باتری کار می­کنند و انرژی الکتریکی خود را از طریق باتری­ ها دریافت می­کنند. این باتری­ ها قابلیت تعویض دارند و می­توان آن­ها را نیز شارژ کرد.

با این وجود عمر باتری یکی از مهم­ترین نگرانی ­هایی است که صاحبان این دوربین ­ها دارند. البته مسئله باتری و شارژ کردن آن به راحتی قابل حل است و دیگر مشکل بزرگی محسوب نمی­شود چرا که این باتری ­ها قابل تعویض هستند.

راه حل دیگری نیز مورد استفاده قرار گرفته است و آن هم تجهیز این دوربین ­ها به سنسور است. این دوربین ­ها فقط هنگام شناسایی اجسام در حال حرکت روشن می­شوند و فیلمبرداری می­کنند که این مسئله باعث صرفه جویی در منبع توان دوربین مداربسته یعنی همان باتری خواهد شد. در این حالت دیگر نیاز نیست که نگرانی در مورد قطع جریان برق وجود داشته باشد.

این ویژگی باعث شده این دوربین ها برای استفاده در داخل و خارج خانه مناسب باشند. شما می‌توانید آن را در هر مکانی مانند روی میز، قفسه کتاب، درب جلو، حیاط خلوت و کنار خیابان نصب کنید. شما همچنین می‌توانید هر زمان که بخواهید بدون نگرانی در مورد مسئله کابل، باتری ­های آن را تعویض کنید.

دوربین مداربسته وایرلس خورشیدی

حال باید نگاهی به نوع دیگری از منبع تغذیه دوربین مداربسته بیاندازیم. جدای از استفاده از کابل برق و باتری، روش دیگری نیز برای تامین انرژی دوربین وجود دارد که روش جدیدتری محسوب میشود و قدمت روش­های قبلی را ندارد. این روش استفاده از سلول­ های خورشیدی است.

منبع تغذیه (آداپتور) دوربین مداربسته

نکته مهم

شما فقط برای ذخیره انرژی خورشیدی به یک پنل خورشیدی و یک دوربین امنیتی با باتری‌های قابل شارژ برای ذخیره انرژی خورشیدی احتیاج دارید. به طور کلی، سلول‌های خورشیدی به طور جداگانه فروخته می‌شوند، اما شما به راحتی می‌توانید یک مجموعه از این سلول­های ذخیره کننده انرژی خورشیدی را از همان تولید کننده دریافت کنید.

برخی از دوربین‌های خورشیدی دیگر بر روی داده‌های سلولی ۳G و ۴G کار می‌کنند، که امکان نظارت تصویری را برای مکان های از راه دور با شبکه ضعیف و حتی بدون وای فای مانند خانه‌های تفریحی، سایت های ساخت و ساز ، مزارع و غیره امکان پذیر می‌کند.

اداپتور یا منبع تغذیه دوربین مداربسته PoE چیست؟

آیا دوربین­های سیمی واقعا نسبت به دوربین­های بی‌سیم، کارایی کمتری دارند و مدل­های پایین تری محسوب می­شوند؟ پاسخ نه است. این که یک دوربین با سیم کار کند به معنای پایین­تر بودن کارایی آن نیست.

دوربین­های PoE داده و انرژی خود را از طریق کابل­های اترنت می­گیرند. تمام کاری که برای نصب این دوربین­ها باید انجام بدهید این است که سیم را به آن وصل کنید و نیازی به یافتن پریز برق برای انتقال برق نیست. این دوربین­های امنیتی معمولا با استفاده از کابل ­هایی موسوم به کابل CAT5 یا CAT6 کار می­کنند. حتی افراد مبتنی نیز می­توانند به راحتی این دوربین ­ها و کابل­ های آن­ها را تنظیم کنند و به خوبی از آن­ها استفاده کنند.

استفاده از این کابل­ ها می­تواند شما را از بسیاری از دردسرها دور کند چرا که این کابل ­ها نیازی به برقکار ندارند و همچنین مکان این دوربین­ ها وابسته به پریز برق نیست. همچنین افزایش و کاهش انرژی برق یا قطع شدن برق خانه نیز روی آن­ها تاثیری ندارد.

سخن پایانی

ما در این مطلب سایت دوردیدتک نگاهی به منبع تغذیه دوربین مداربسته انداختیم و دیدیم که هر نوع دوربین، از چه طریقی انرژی خود را تعیین می­کند. اگر قرار است که دوربین مداربسته خریداری کنید، ابتدا مکانی که قرار است دوربین در آن نصب شود را بررسی کنید و سپس تصمیم گیری کنید که چه نوع دوربینی مناسب این مکان است. بعد از این بررسی می­توانید به خوبی تصمیم بگیرید که چه نوع دوربینی مناسب است. دوربین­ ها در انواع مختلفی هستند و هر کدام که نیاز شما را بهتر برطرف می­کند را می­توانید تهیه کنید.

اگر قصد خرید این دوربین­ ها را دارید، می­توانید سری به بخش فروشگاه سایت دوردیدتک بزنید تا مدل­ های متنوعی از دوربین­ های امنیتی را مشاهده کنید که از طریق روش­های مختلفی تغذیه می شوند.