نصب دوربین روی خودرو | روش صحیح نصب دوربین در داخل خودرو

مقدمه

ممکن است در مورد نصب دوربین بر روی خودرو سوالات بسیار زیادی ذهن شما را درگیر کرده باشد. پیش از همه چیز باید بدانید که نحوه نصب دوربین روی خودرو بسیار ساده‌ و پیش پا افتاده بوده و زمان زیادی نمی‌برد. برای انجام این کار کافیست که این مطلب وبلاگ دوردیدتک را با دقت کافی مطالعه کنید. اگر فکر می‌کنید که پس از خرید دوربین داخل خودرو، هزینه بسیار زیادی را باید برای نصب آن پرداخت کنید، در این مطلب متوجه می‌شوید که با کمی دقت می‌توان از این هزینه‌ها جلوگیری کرد. با ما همراه باشید.

نصب دوربین روی خودرو

نصب دوربین روی خودرو

دوربین داخل خودرو به طور معمول از ۳ لنز باکیفیت تشکیل شده است. هر یک از این لنزها دارای قابلیت‌های متعددی هستند و می‌توانند فواید بسیار زیادی برای شما عزیزان به همراه داشته باشند. نصب این سه لنز در هر نقطه‌ای از خودروی شما امکان‌پذیر است. اما پیش از این موارد باید در رابطه با نصب دوربین خودرو اطلاعات داشته باشید.

بعد از اینکه شما ۳ لنز دوربین داخل خودرو را در نقاط دلخواه ماشین خودتان قرار دادید، جافندکی دوربین محافظت از خودرو را دقیقا در محل فندکی ماشین خود متصل نمایید. دقت داشته باشید که دوربین شما حتما بایستی به فندکی استاندارد که به وسیله سوییچ باز جریان برق را متصل می‌کند، وصل شود. این فرآیند نباید با فندکی یکسره باطری اتصال پیدا کند.

کابل برق اصلی فندکی از بخش چپ درز سقف و همچنین شیشه جلو جایگذاری خواهد شد. کابل دوربین پشت ماشین نیز درست از سمت راست جایگذاری می‌شود. با انجام این فرآیند چراغ قرمزی که روی فندکی قرار دارد، باید روشن شود. بعد از آن شما باید انتهای کابل را با دقت به فیش خروجی متصل نمایید. با اتصال کابل فدنکی لامپ آبی که در قسمت زیر دوربین قرار دارد و در واقع نشانه سلامت دوربین است، روشن خواهد شد.

در مراحل بعدی شما بایستی دکمه ok زیر دوربین را بفشارید و سپس حدود ۳ ثانیه این دکمه را نگه دارید و منتظر بمانید که چراغ زردرنگ زیر دوربین که چشمک‌زن نیز می‌باشد، روشن شود. در پایان کار باید با استفاده از گوشی، لپ تاپ و یا تبلت خود سلامت و یا عدم سلامت هر ۳ لنز دوربین داخل خودروی خود را مورد بررسی قرار دهید. سعی کنید برای خرید دوربین محافظت از خودروی خود، بهترین برندها را انتخاب کنید و به قیمت آن‌ها هم دقت داشته باشید.

نکته برای نصب دوربین روی خودرو

ضمنا مرحله نخست برای مدل‌های گوناگون دوربین درون خودرو امکان دارد که متفاوت باشد. به این شکل که در دوربین‌های پشت آیینه همانطور که از نامش هم مشخص است، لنز دوربین در قسمت پشت آیینه خودروی شما متصل خواهد شد.

جالب است بدانید که بسیاری از فروشگاه‌هایی که در زمینه فروش دوربین داخل خودرو فعالیت دارند، پس از فروش نحوه نصب لنزهای دوربین را به مشتری آموزش می‌دهند. بهتر است که برای این کار هزینه اضافی نکنید، چون ساده‌تر از آن چیزی است که فکرش را می‌کنید. در ضمن می‌توانید برای نصب دوربین روی خودرو از افرادی که در این زمینه سابقه دارند نیز مشاوره بگیرید.

نصب دوربین دنده عقب

در این بخش از مطلب تصمیم داریم در رابطه با نصب دوربین دنده عقب خودرو صحبت کنیم. برای نصب این دوربین‌ها لازم است که سه مرحله متفاوت را پشت سر بگذارید. پیش از همه چیز باید دوربین خود را در یک محل خوب در پشت ماشین خود جایگذاری کنید. مرحله بعدی به متصل کردن دوربین دنده عقب ماشین و سیم‌کشی از محل متصل شدن دوربین به درون کابین خودرو مربوط می‌شود. در مرحله سوم نیز شما موظف هستید که کیفیت و وضوح تصویر را مورد بررسی قرار دهید. با انجام کلیه این مراحل به شکل اصولی و دقیق شما می‎توانید از دوربین دنده عقب خودروی خود استفاده کنید. استفاده از دوربین‌ دنده عقب خودرو مزایای بسیار زیادی را برای شما خواهد داشت، پس در نصب آن تردید نداشته باشید.

جلوگیری از هزینه‌ در صورت نصب دوربین روی خودرو

اگر شما بخواهید برای نصب دوربین روی خودرو دست به دامن تیم‌های متخصص این کار شوید، ممکن است هزینه زیادی پرداخت کنید. مطمئنا نصب ۳ لنز دوربین در نقاط مختلفی از ماشین هزینه زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت. به غیر از هزینه‌هایی که ممکن است برای شما به وجود بیاید، ممکن است که تیم مربوطه کیفیت کار خوبی نداشته باشد. در این صورت شما باید باز هم برای نصب دوربین روی خودرو اقدام کرده و هزینه زیادی پرداخت کنید.

 پس بهتر است که این کار را با تخصص خودتان به انجام برسانید. در صورتی که دوربین خودرو را خود شما بر روی وسیله نقلیه شخصی خود نصب کنید، می‌توانید برای دیگران هم این کار را انجام داده و حتی دستمزد دریافت کنید.

سخن پایانی

در این مطلب وبلاگ دوردیدتک نکات آموزشی مهمی در خصوص نصب دوربین روی خودرو بیان شد. این نکات می‌تواند به شما کمک کند که برای نصب لنز دوربین بر روی خودروی شخصی خود هزینه نکرده و این کار را خودتان در کوتاه‌ترین زمان ممکن به انجام برسانید. برای انجام فرآیند نصب دوربین بر روی خودرو کافیست کمی در زمینه برق سررشته داشته باشید. البته اگر هم در رشته برق تخصص نداشته باشید، با مرور دقیق این مطلب می‌توانید نصب دوربین روی خودرو را در کمترین زمان با بهترین کیفیت ممکن انجام دهید. در نهایت امیدواریم که این عملیات را با موفقیت پشت سربگذارید.