نکات نگهداری دوربین خودرو | روش های نگهداری دوربین خودرو
نکات نگهداری دوربین خودرو

نکات و روش های نگهداری از دوربین خودرو

همه روزه در سراسر دنیا حوادث رانندگی بسیاری رخ می‌دهد. در برخی از این حوادث امکان تعیین مقصر حادثه به سادگی قابل انجام نیست و به همین دلیل ممکن است مشکلات زیادی برای افراد حادثه دیده ایجاد شود. با تولید انواع دوربین خودرو یا Dashcam این مشکل بزرگ تا حددودی حل شده است و علت بروز حادثه در تصادفات رانندگی راحت‌تر مشخص می‌شود. این موضوع به قدری اهمیت دارد که در برخی از کشورها استفاده از دوربین خودرو ضروری است و تمامی افراد باید این وسیله کاربردی را روی خودروی خود نصب کنند. در این مطلب با معرفی مهمترین نکات نگهداری دوربین خودرو همراه شما هستیم و به شما آموزش می‌دهیم که چگونه از این وسیله کاربردی خودرو به خوبی نگهداری کنید.

در این بخش از مطلب نکات مهم نگهداری دوربین خودرو را قرار داده‌ایم. با رعایت کردن این نکات بهتر می‌توانید از این وسیله استفاده کنید و دستگاهتان کمتر دچار آسیب خواهد شد.

تمیز کردن شیشه

یکی از بزرگترین نکات در هنگام نصب دوربین تمیز بودن شیشه است. اما ممکن است که این سوال پیش بیاید که تمیز بودن شیشه چه ارتباطی با دوربین خودرو دارد. زمانی که دوربین را نصب می‌کنید، شیشه باید عاری از هرگونه گرد و غبار و چربی باشد تا چسب پایه به خوبی روی شیشه بچسبد. با انجام این کار دیگر دوربین به دلیل تکان‌های اتاق خودرو سقوط نمی‌کند. اگر دوربین مرتبا از شیشه جدا شود و سقوط کند، ممکن است که به خاطر ضربات شدید آسیب ببیند. همچنین باید دقت شود که شیشه تمیز باشد تا دوربین بتواند به خوبی از بیرون فیلم برداری کند. به همین دلیل بهتر است دوربین را جوری نصب کنید که لنز دوربین در محدوده برف‌پاکن خودرو قرار بگیرد.

تمیز کردن لنز دوربین | دوردید تک

استفاده از کارت حافظه مناسب

یکی از مهم‌ترین نکات نگهداری دوربین خودرو استفاده از کارت حافظه مناسب است. دقت شود که سرعت ثبت اطلاعات یا همان Writing speed کارت حافظه با کیفیت تصمیم برداری دوربین تطابق داشته باشد. برای مثال باید کار حافظه بتواند که تصاویر HD 60 فریم را در خود ذخیره سازی نماید. استفاده از کارت حافظه نامناسب دوربین خودرو را به یک وسیله ناکارآمد تبدیل خواهد کرد.

تامین صحیح برق دوربین

به طور کلی سه راه برای تامین برق مورد نیاز دوربین خودرو وجود دارد. برق مستقیم از باطری، باطری جداگانه و سوکت فندکی سه راهی است که عموما برای تامین برق استفاده می‌شود. برای اینکه بهترین نتیجه را هنگام نصب داشته باشد، سیم برق را مستقیما به پایه مثبت باطری وصل کنید. البته انجام این کار از طریق جعبه فیوز خودرو هم میسر است، اما بهتر است که نصب دوربین را افراد متخصص برق خود بسپارید تا بهترین نتیجه در پایان کار حاصل شود.

سخن پایانی

با ورود به فروشگاه آنلاین دوردیدتک می‌توانید انواع دوربین مناسب برای خودروی خود را به سادگی تهیه کنید تا این وسیله در هنگام رانندگی تمام اتفاقات را ثبت کند. یادتان باشد که با رعایت تمامی نکات نگهداری دوربین خودرو که در این مقاله مطرح شدند نیز می‌توانید از جعبه سیاه خودروی خود به خوبی مراقبت کنید و تا سال‌ها از آن استفاده کنید.