دوربین مداربسته بولت | دوربین مداربسته bullet
همه چیز درباره دوربین مداربسته بولت

آشنایی با ویژگی‌های دوربین مداربسته بولت

دوربین مداربسته یکی از تجهیزاتی است که امروزه بسیار پرکاربرد شده است. پارکینگ‌ها، شرکت‌ها، سازمان‌ها و حتی خانه‌های مسکونی از این دوربین‌ها استفاده می‌کنند تا این مکان‌ها را از خطرات احتمالی حفاظت کنند. برندهای زیادی نیز هستند که اقدام به تولید دوربین‌های حفاظتی و مداربسته می‌کنند. در میان این دوربین‌ها، دوربین مداربسته بولت به عنوان یکی از بهترین آن‌ها شناخته می‌شود.

ما در این مطلب قصد داریم مروری بر این نوع دوربین داشته باشیم و ببینیم که چرا این دوربین دارای بیشترین فروش بین دوربین‌های مداربسته است. با ما همراه باشید.

دوربین مداربسته بولت چیست؟

دوربین‌های امنیتی بولت، دوربین‌های مانیتورینگ ویدئویی هستند که شکل آن‌ها کمی شبیه به تفنگ است. دوربین‌های مداربسته بولت اغلب در خارج از دیوارهای داخلی و یا روی سقف نصب می‌شوند و مانند یک لوله اسلحه نقطه خاصی را هدف می‌گیرند.

نوعی از دوربین‌های مداربسته بولت وجود دارد که به آن‌ها دوربین‌های IR می‌گویند. منظور از دوربین‌های بولتIR ، دوربین‌های بولت مادون قرمز است که با چراغ‌های LED داخلی، می‌‎توانند تصاویر شفاف و روشن را در شرایط کم نور و حتی در تاریکی مطلق ارائه دهند.

مزایای دوربین‌های مداربسته بولت چیست؟

در این بخش چند مورد از مزایای دوربین‌های مداربسته بولت را برای شما بیان خواهیم کرد.

تنوع

دوربین‌های بولت در مقایسه با دوربین‌های امنیتی دیگر، تنوع و ویژگی‌های بیشتری دارند. دوربین‌های بولت، از نظر فنی، می‌توانند دوربین های بولت IP یا دوربین های امنیتی بولت آنالوگ باشند و برخی از آنها می‌توانند با ویژگی دید در شب یا سایر فناوری‌های پیشرفته مانند بزرگنمایی نوری، سنسورهای حرکتی یا سنسورهای حرارتی دسته بندی شوند.
جالب است بدانید، اکثر دوربین های مداربسته مجهز به سیستم WiFi به جز چند مورد خاص از آن‌ها، در دسته دوربین‌های مداربسته بولت قرار می‌گیرند.

دوربین های بی‌سیم بولت IP با توجه به اینکه فناوری‌ها و تکنیک‌های امنیتی در طی سال های متمادی در حال ظهور و تکامل هستند، محبوبیت بیشتری در بین مصرف کنندگان دارند.
دوربین‌های مداربسته بولت به غیر از قابلیت WiFi ، به راحتی می‌توانند از کارت میکرو اس دی یا حافظه استفاده کنند تا فیلم‌ها و عکس‌های فوری را با استفاده از این کارت‌ها ذخیره کنند.

نصب آسان

سوالی که بسیاری از افراد هنگام خرید دوربین امنیتی می‌پرسند این است که دوربین را باید در کجا نصب کرد و آیا بین دوربین‌های مداربسته دام (گنبدی) و دوربین مداربسته بولت تفاوتی از نظر محل و روش نصب وجود دارد؟

دوربین‌های دام، به صورت ایده آل به گونه‌ای طراحی شده‌اند که روی سقف نصب می‌شوند تا به حداکثر پتانسیل رسیده و نظارت بهینه‌ای بر یک منطقه وسیع داشته باشند. این در حالی است که دوربین‌های مداربسته بولت از نظر مکان نصب انعطاف پذیرتر هستند و می‌توانند بر روی دیوارها، سقف و یا مناطق دیگر نصب شوند. خاصیت منحصر به فرد دوربین ‌های امنیتی بولت این است که آنها برای مراقبت از مکان‌های نسبتاً کوچکتر یا اماکن دارای وسعت کم مانند راهرو ، گاراژ ، درب ورودی، درب عقب، راه پله، راهرو، ورودی و غیره ساخته‌شده‌اند. این به این معنی نیست که دوربین های امنیتی بولت به طور قابل توجهی از دوربین های دام ضعیف‌تر هستند. برعکس، دوربین‌های بولت می‌توانند عملکرد یکسان با دوربین‌های دام داشته باشند و حتی از آن‌ها بهتر باشند.

قدرت مانور

دوربین‌های امنیتی بولت از نظر قدرت مانور یکی از بهترین دوربین‌ها هستند و از دیگر دوربین‌ها جلوتر هستند. طراحی منحصر به فرد دوربین‌های امنیتی بولت با قابلیت حرکت دوربین و تنظیم زاویه، باعث شده بتوانند محدوده زیادی را پوشش بدهند. اگر زاویه دید دوربین بیرونی بولت به طور نامناسبی تنظیم شده باشد، شما می‌توانید جهت دوربین بولت خود را بدون نیاز به سوراخکاری مجدد یا تخریب در سرسرا یا نمای زیبایی که ایجاد کرده اید، تغییر دهید.

این دوربین‌ها با دوربین‌های دام متفاوت هستند زیرا آن‌ها به طور معمول ثابت هستند و تنظیم مجدد زاویه دید پس از نصب غیرممکن است. یکی از ویژگی‌هایی که باعث شده دوربین‌های بولت در بازار محبوب باشند همین قدرت مانور است.

مقاومت در برابر آب

اگر قصد خرید دوربین مداربسته را دارید، ضروری است که بدانید دوربین‌های خارجی باید بتوانند شرایط مختلف آب و هوایی را تحمل کنند، به عنوان مثال، در زمستان یخ زده یا سایر آب و هوای نامساعد مانند گرمای سوزان تابستان باید دوام بیاورند و عملکردشان تغییر نکند.

از آنجا که اکثر دوربین‌های مداربسته بولت در فضای باز قرار می‌گیرند، عاقلانه است که یک دوربین بولت تهیه کنید تا ضد آب باشد و در برابر مایعات مانند آب باران مقاومت کند. دوربین‌های مداربسته bullet در فضای باز با وجود این که از نظر ماهیت ضد دستکاری نیستند، ‌می‌توانند با قرار دادن آنها در خارج از دسترس افراد متجاوز یا محصور کردن آنها در یک محفظه، در برابر خرابکاری از آن‌ها محافظت کرد.

دیده شدن

بررسی‌های اخیر نشان می‌دهد در صورتی که یک سارق دوربین حفاظتی در بیرون یک خانه ببیند، احتمال این که به داخل خانه برود کمتر است. یک دوربین قابل مشاهده بولت در مناطق مسکونی گاهی به دور نگه داشتن خانه از اهداف پلید این افراد کمک می‌کند و پولی که برای آن‌ها پرداخت خواهید کرد در ازای محافظت از اموال شما بسیار ناچیز است.

البته راه حل‌های مفید دیگری نیز وجود دارد که می‌توانید برای جلوگیری از سرقت از آنها استفاده کنید، به عنوان مثال، روشنایی خارجی، سیستم هشدار، سنسور درب و قفل درب از جمله این راهکارها هستند.

بازتاب نور

انعکاس نور، باعث کور شدن لنز دوربین امنیتی و همچنین سفید شدن و ناواضح شدن فیلم‌ها و تصاویر می شود. به طور کلی، دوربین‌های مداربسته bullet به این دلیل که عموما در فاصله بالا نصب می‌شوند و روی لنز آن‌ها به سمت پایین است، به ندرت با چنین شرایطی روبرو می‌شوند که نور مستقیما داخل لنز آن‌ها بتابد.

حریم خصوصی دیگران را تهدید نمی‌کند

اگر دوربین های امنیتی بولت ، به طور تصادفی در جهت اشتباه قرار گرفته و در نتیجه ممکن است حریم خصوصی همسایه را نقض کند ولی شما می‌توانید خیلی راحت آنها را تنظیم کنید. این کار به راحتی با چرخش دوربین قابل انجام است.

سخن پایانی

در این مطلب نگاهی به مزایای دوربین مداربسته bullet انداختیم و دیدیم که چرا این دوربین‌ها بسیار محبوب هستند. اگر قصد دارید به زودی دوربین امنیتی خریداری کنید، فروشگاه اینترنتی دوردیدتک به راحتی می‌تواند بهترین دوربین‌های بولت از برندهای معتبر جهانی را به شما ارائه دهد.