راهکارهای جلوگیری از سرقت اتومبیل
۱۲ نکته برای جلوگیری از سرقت اتومبیل: چگونه از سرقت اتومبیل خود پیشگیری کنید

۱۲ راهکار به منظور جلوگیری از سرقت اتومبیل

جهت جلوگیری از سرقت اتومبیل همیشه به یاد داشته باشید: زمانی که آمادگی قبلی لازم را داشته باشید، می‌توانید پیش‌گیری کنید. برای جلوگیری از دزدیده شدن و یا شکسته شدن شیشه اتومبیل، ۱۲ توصیه زیر را امتحان کنید. همچنین، ما برخی واقعیات و آمار جالب از دزدی اتومبیل را در بخش دوم جمع آوری کرده‌ایم که به شما در جلوگیری از سرقت اتومبیلتان کمک می‌کند.

موارد لازم:

۲ دقیقه وقت برای خواندن این پست
دستگاه‌های پیش‌گیری از سرقت اتومبیل (اختیاری؛ به راحتی می توانید از اینجا تهیه کنید)

شما چه خواهید کرد:

  • افراد شرور ماشین شما را هدف سرقت قرار نخواهند داد.
  • اگر کسی اقدام به سرقت کند، او را ترسیده و یا مأیوس می‌کند.
  • اگر سارق خودرو اقدام به فرار هم کند، شما قطعا او را دستگیر خواهید کرد.
  • و نکته آخر اینکه، خودروی گمشده را حتی در بدترین حالت؛ دوباره پیدا خواهید کرد.

آمار اف بی آی مبنی بر سرقت خودرو: ۲۵۰۰ اتومبیل در هر روز (به ارزش بیش از ۴ میلیارد دلار) تقریبا ۲ ماشین در دقیقه، تا زمانی که شما این پست را تمام کردید، بیش از ۴ اتومبیل به سرقت رفته‌است.

نکات مهم برای پیشگیری از سرقت خودرو و تاکتیک هایی که واقعا کار می‌کنند

این نکات جهت پیشگیری از سرقت وسایل نقلیه از طریق مشاوره با مامورین انتظامی، کارشناسان امنیتی، تولید کنندگان خودرو و حتی برخی سارقان اسبق اتومبیل تهیه شده است. لطفاً توجه داشته باشید که هدف صرفا سرقت اتومبیل‌های گران نیست. فرقی نمی‌کند که راننده یک سدان جدید لوکس یا یک وانت قدیمی هستید. بهترین روش‌های پیشگیری از سرقت ماشین را برای اتومبیل بدون کلید یا دارای کلید یا سایر وسایل نقلیه خود امتحان کنید.

روش ۱: هرگز وسیله نقلیه خود را در حالت روشن ترک نکنید

اولین تاکتیک برای جلوگیری از سرقت اتومبیل که می‌خواهیم در مورد آن بحث کنیم، موضوعی کاملاً واضح است، اما تکرار می‌کنیم، زیرا بسیاری از شما هنوز وسایل نقلیه خود را در حالت روشن ترک می‌کنید. این امر به ویژه در آب و هوای سرد صادق است. انجام این کار بسیار وسوسه انگیز است، به خصوص اگر یک دکمه شروع اتوماتیک روی کلید فابریک خود داشته باشید. اما نه تنها این فکر بدی است که وسیله نقلیه خود را در حال روشن ترک کنید که در این صورت کسی می‌تواند پنجره شما را بشکند و آنرا سرقت کند، بلکه این کار در بسیاری از ایالت ها غیرقانونی است. بنابراین به سادگی با خاموش کردن وسیله نقلیه خود در هنگام استفاده، از سرقت خودرو خودداری کنید.

روش ۲: وسیله نقلیه خود را برای پیشگیری از سرقت قفل کنید

برای جلوگیری از سرقت و شکسته شدن خودرو نیز باید اطمینان حاصل کنید که ماشینتان را قفل کرده اید. درست است که این روزها به دلیل وجود تراشه های ترانسپوندر در سوئیچ اتومبیل شما، برای سارقان اتومبیل های هات وایر، مشکل تر شده است، اما غیرممکن نیست.

هر وقت از ماشین خود بیرون می‌آیید، درها را قفل کنید، که این امر یقینا برای جلوگیری از سرقت باتری خودرو و همچنین جلوگیری از سرقت سیستم صوتی ماشین اهمیت دارد. به یاد داشته باشید، فقط یکی دو دقیقه طول می‌کشد تا کسی ماشین شما یا اشیاء با ارزش داخل آنرا سرقت کند.

lock-your-car

روش ۳: نصب دوربین های امنیتی با کیفیت بالا

یکی از بهترین دستگاهها یا محصولات جلوگیری از سرقت خودرو ، به معنای واقعی کلمه، سیستم‌های دوربین امنیتی است (دوربین Reolink RLC-410 توصیه می شود). شما می‌توانید از سرقت اتومبیل در خانه هنگامی که در آنجا نیستید جلوگیری کنید. حتی هزاران مایل دورتر. همچنین می‌توانید تصاویر را در هر زمان و مکان با نمای زنده مشاهده کنید تا ببینید همه چیز در اطراف آنجا خوب است و اگر اتفاقی افتاد اعلان دریافت کنید.

سارقان می دانند که دوربین‌های مداربسته چهره‌هایشان را ضبط می‌کنند و قبل از اینکه سعی کنند به ماشین شما نزدیک شوند، دوربین امنیتی بی سیم به طور خودکار زنگ خطر را برای ترساندن آنها به صدا در می‌آورد و می‌توانید از عملکرد صوتی دو طرفه برای هشدار دادن به آن‌ها استفاده کنید: که ما شما را دستگیر می‌کنیم.

اطمینان حاصل کنید که وسایل جلوگیری از سرقت خودرو سیستم‌های دوربین مداربسته را در جای مناسب قرار داده و علائم “نظارت ۲۴/۷” را قرار داده‌اید. برای مشاهده اتومبیل از بهترین دوربین‌های امنیتی استفاده کنید.

اگر کسی ماشین شما را سرقت کرد (امیدوارم که هرگز در این موقعیت بد قرار نگیرید)، حداقل فیلم دوربین را برای نشان دادن پلیس دارید. فقط اطمینان حاصل کنید که از دوربین‌های با کیفیت بالا دارای مادون قرمز استفاده می‌کنید تا آنها روز و شب تصاویر شفاف باکیفیت ضبط کنند.

روش ۴: برای جلوگیری از سرقت خودرو از یک دستگاه ضد سرقت استفاده کنید

هم اکنون بسیاری از شرکت‌های بیمه برای رانندگانی که از وسیله‌ای ضد سرقت استفاده می کنند تخفیفاتی ارائه می‌دهند تا از سرقت خودرو در منزل پیشگیری کنند. یکی از محبوب ترین و بهترین وسایل جلوگیری از سرقت خودرو قفل فرمان است.

روش های مهم به منظور جلوگیری از سرقت اتومبیل

این کار باعث می شود کسی نتواند با اتومبیل شما رانندگی کند، حتی اگر موفق شود که به نوعی اتومبیلتان را روشن کند. در صورتی که دوست ندارید فرمان خود را قفل کنید، دستگاه‌های دیگری برای جلوگیری از سرقت ماشین بدون کلید وجود دارد، و در شب بهتر بخوابید چون می‌دانید که این گام اضافی را برداشته‌اید.

روش ۵: برای جلوگیری از سرقت وسایل نقلیه، دزدگیر (زنگ خطر) نصب کنید

اگر در حال حاضر دزدگیر روی اتومبیل شما نصب نشده است، باید سریعا به منظور جلوگیری از سرقت خودرو یکی را نصب کنید. بعضی از افراد این زحمت را به خود نمی‌دهند، زیرا این روزها صدای زنگ ماشین بسیار متداول است که به نظر نمی‌رسد عامل بازدارنده بسیار خوبی برای سرقت خودرو باشد.

اما دزدگیر اتومبیل از یک نظر خیلی مفید است: شما را مجبور می‌کند بیرون بیایید و زنگ را خاموش کنید، این بدان معنی است که شما تلاش یک دزد را که سعی می‌کند داخل وسیله نقلیه‌تان شود خنثی می‌کنید و یا کسی که ماشینتان را زیر نظر دارد می‌ترسانید.

چگونه از سرقت اتومبیل خود جلوگیری کنیم ؟

روش ۶: پارک هوشمندانه برای جلوگیری از سرقت خودرو

یکی از موثرترین روش پیشگیری از سرقت خودرو، پارک کردن وسایل نقلیه در مکانی امن است. هنگام پارک کردن وسیله نقلیه خود ، از نقطه‌ای  که وقتی وسیله نقلیه خود را پارک می‌کنید کاملا تاریک است، خودداری کنید. درعوض ، جاهایی را انتخاب کنید که میزان دید زیاد باشد و افرادی در آنجا در حال رفت و آمد باشند.

در صورت امکان ، سعی کنید در جایی که نزدیک دوربین امنیتی باشد، پارک کنید، یا جایی را در نزدیکی یک پنجره ساختمانی که قرار است در آن حضور داشته باشید پارک کنید، به این ترتیب می‌توانید وسیله نقلیه خود را بطور مرتب چک کنید بدون اینکه واقعاً بیرون بیاید.

روش ۷: اشیاء با ارزش را از اتومبیل خود خارج کنید

اگر لپ تاپ را در وسیله نقلیه خود در دید عموم بگذارید، شخصی وسوسه می‌شود که آن را سرقت کند. بنابراین برای پیشگیری از سرقت خودرو هرگز وسایل و اشیای قیمتی را داخل اتومبیل خود جا نگذارید. ممکن است شما در مورد برخی از وسایل الکترونیکی دیگری مانند GPS، سیستم صوتی بلوتوثی یا سایر موارد تکنولوژی درون اتومبیل که ممکن است کسی را وسوسه کند تا وارد اتومبیل شما شود، فکر نکرده باشید.

روش ۸: اطمینان حاصل کنید که کلیدهای شما کجا هستند

یکی دیگر از استراتژی‌های موثر پیش‌گیری از سرقت، ردیابی کلیدهای خودرو است. یکی از ایرادات گذاشتن خودروی خود در پارکینگ شلوغ با کلید فابریک آن این است که اگر کلیدهای خود را در قفسه فروشگاه جای بگذارید و یک نفر آن‌ها را پیدا کند، خواهد توانست خودروی شما را پیدا کنند و سپس آنرا بدزدد.

حتماً بدانید که کلیدهای شما کجا هستند و کلید ماشین خود را در حالت آهنربایی زیر چرخ به خوبی یا هر جای دیگر نگذارید. ممکن است از قفل شدن اتومبیل خود مطمئن نباشید، اما اگر کسی کلید یدکی شما را پیدا کند و به وسیله آن ماشین شما را بدزدد، بدتر هم خواهد شد.

روش های مهم به منظور جلوگیری از سرفت اتومبیل

روش ۹: برای جلوگیری از سرقت اتومبیل ، یک سیستم ردیابی GPS نصب کنید

ممکن است بخواهید یک سیستم ردیابی GPS پیشگیری از سرقت خودرو برای وسیله نقلیه خود خریداری کنید. این سیستم درون اتومبیل تعبیه می‌شود تا سارقان نتوانند آن را غیرفعال کنند.

در حالی که اکثر مردم می‌توانند تلفن های خود را ردیابی کنند، یکی از اولین کارهایی که یک دزد ماشین انجام می دهد، بیرون انداختن تلفن همراه یا هر وسیله الکترونیکی دیگری است که ممکن است GPS داشته باشد. البته هوشمندانه نیست که تلفن خود را در ماشین خود جا گذارید.

روش ۱۰: اتومبیل خود را برای جلوگیری از سرقت وسایل نقلیه در پارکینگ قرار دهید

اگر می توانید، جلوتر بروید و برای پیشگیری از سرقت، اتومبیل خود را در پارکینگ قرار دهید. در منزل، این ممکن است به معنای خالی کردن گاراژ باشد تا فضایی برای پارک وسیله نقلیه شما وجود داشته باشد.

اما حتی اگر می خواهید به مرکز شهر بروید، به جای پارک کردن در خیابان، از پارکینگ استفاده کنید. شاید لازم باشد برای پارک در پارکینگ مبلغ زیادی پرداخت کنید، اما امنیتی که در اختیار شما قرار می‌دهد ( به خصوص پارکینگ‌های دارای نگهبان ) به خوبی هزینه اضافی را جبران می‌کند.

روش های جلوگیری از سرقت اتومبیل

روش ۱۱: یک سیستم ایموبلایزر نصب کنید

سیستم های ایموبلایزر همچنین می توانند کار سارقین را برای سرقت اتومبیل شما دشوارتر کنند. این سیستم جلوگیری از سرقت اتومبیل می‌تواند به طور موثری مانع از روشن شدن خودرو و دور زدن استارت اتومبیل شما توسط سارقین شود، بنابراین یک لایه محافظت اضافی برای وسایل نقلیه شما فراهم می‌کند.

روش ۱۲: برای جلوگیری از سرقت خودرو ، اتومبیل خود را به درستی نگهداری کنید

همچنین یک نکته مفید برای جلوگیری از سرقت وسیله نقلیه موتوری است که خودرو شما را در وضعیت مطلوبی قرار می دهد. این می تواند نشانه ای برای سارقان فرصت طلب باشد که به اتومبیل های خود اهمیت می دهید. و این احتمال وجود دارد که شما آلارم ضد سرقت خودرو یا سایر وسایل جلوگیری از سرقت خودرو نصب کنید. بنابراین آنها تمایل دارند که میوه های کم آویز را هدف قرار دهند.

آمار جالب سرقت خودرو و آمار مرجع برای شما

در زیر ما برخی از حقایق جالب و آماری از سرقت خودرو را جمع آوری کرده‌ایم. امیدوارم که با ایده های مفیدی در زمینه پیشگیری از سرقت اتومبیل، الهام خش شما باشند.

۱۰ خودرو برتر سرقت شده در سال ۲۰۱۶:

۱- هوندا آکورد
۲- هوندا سیویک
۳- فورد وانت (اندازه کامل)
۴- وانت شورولت (اندازه کامل)
۵- Toyota Camry
۶- نیسان آلتیما
۷- وانت داگ (اندازه کامل)
۸- تویوتا کرولا
۹- شورولت ایمپالا
۱۰- شورولت ایمپالا

تعطیلات با بیشترین تعداد سرقت خودرو در سال ۲۰۱۶:

۱- هالووین
۲- روز کار
۳- روز سال نو
۴- روز یادبود
۵- عید نوروز
۶- روز استقلال
۷- شب کریسمس
۸- روز ریاست جمهوری
۹- روز ولنتاین
۱۰- روز شکرگذاری

تقریبا نیمی از سرقت وسایل نقلیه به دلیل خطای راننده است و تقریباً ۴۵٪ از اتومبیل‌های مسروقه هرگز پیدا نمی‌شوند. وسایل نقلیه قدیمی هدف اصلی سارقان خودرو است، زیرا آن‌ها به راحتی می‌توانند خودروهای قدیمی را به قطعات کم پیدا تبدیل کنند که ارزش پول بیشتری دارند. سارقان اتومبیل همچنین به قطعات و لوازم جانبی ارزشمند خودرو مانند رادیوها، روکش‌های چرخ، ابزارهای GPS، جعبه رله و غیره علاقه‌مند هستند.

سرقت وسایل نقلیه همچنین می‌تواند شرکت‌های بیمه‌ای را وادار به بالا بردن حق بیمه کند، به همین دلیل باید اقدامات موثری برای جلوگیری از سرقت خودرو انجام دهید. زندگی در مناطق شهری و جرایم بالاتر میزان سرقت خودرو را افزایش می دهد.

چه کار دیگری می توانید انجام دهید تا از سرقت خودرو خود جلوگیری کنید؟

هزاران نفر در سراسر جهان از جمله در انگلستان، ایالات متحده، کانادا، استرالیا، هند و … به دنبال بهترین روش جلوگیری از سرقت خودرو هستند. ما امیدواریم که همچنان راه‌های بیشتری به این لیست برای پیشگیری از سرقت خودرو افزوده شود تا صاحبان اتومبیل که در حال خواندن این مطلب هستند، از سرق اتوموبیل رنج نبرند. اگر ایده یا روشی برای جلوگیری از سرقت وسیله نقلیه دارید، لطفاً در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. ما ایده‌های شما را به طور مرتب رصد خواهیم کرد.

منبع